Czy warto zamawiać zabawki dla kotów? Gdzie najlepiej jest nabyć?

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Z pewnością każdy choć raz dostrzegł kota, który wyciągniętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W domu nieraz ofiarą pada sofa, stołek, drewniany sprzęt, i choćby dywan. Mówimy wówczas często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną spośród codziennych czynności, jaką musi robić każdy młody kotek Natomiast nie chodzi tu wcale o zaostrzenie pazurów, bo szpony każdy pupil ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym pupil oznacza swoje terytorium. Pozostawia też ślady pazurów na przedmiotach, również w kierunku poinformowania, że to jego teren. Jeżeli kot w ogóle nie interesuje się drapaniem, stanowi więc to dla nas sygnał, że coś go nęka Drapak dla kota położony w domu umożliwi uchronić przed zepsuciem nasze meble.
kup zabawkę dla kota

Drapaki dla kota zapewniają naszym kotkom komfort, są niezwykle konieczne szczególnie kotom przebywającym zazwyczaj w domu.

Drapak dla kota służy też do gimnastyki. Pupil rozciąga mięśnie, a na wysoce rozszerzonych drapakach ma sposobność do wielce skomplikowanych zabaw. Korzystnie jest jak najszybciej przyzwyczaić mruczka do drapaka, by uchronić przed zadrapaniem fotele albo leżankę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zawsze kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie często żyją właściciele, a ofiarą może ulec leżanka w salonie. Koty kochają również znaczyć swoje otoczenie koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakiekolwiek obce stworzenie, na przykład nowego kota.

Doskonale jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najznakomitsze, ustawione w koszmarnym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotka wybrać?
W sprzedaży są dostępne różne typy drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niezniszczalny na zniszczenia i może służyć kotu jako bezpieczne środowisko do drzemki. Jest to najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są też drapaki dla kotów w formie drewnianego słupka, ustawionego na płytce pionowo lub ukośnie, oplecionego tkaniną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeśli są niesłychanie rozszerzone, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może być na ziemi lub być zamontowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak powinien być dopasowany do wielkości pupila. Najczęściej drapaki dla kotów występują w kilku różnorodnych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt również dla hodowli, i ponadto drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest szalenie potężna, mają one najróżniejsze rozmiary, mają różnorakie funkcje i dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym gustem i upodobaniami kotów. Jeśli kot lubi dużo odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeśli jest aktywny i kocha skakać, pewnie uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie