Czym się sugerować przy wyborze żwirku dla kota?

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kota to zatem obowiązkowe zaopatrzenie kuwety. Istnieją odmienne typy żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich nadaje się także do kuwety odsłoniętej, jak także osłoniętej. Żwirek dla kota posiada taki minus, że niestety nie wolno do końca zapobiec jego rozsiewaniu niedaleko kuwety oraz rozprzestrzenianiu po mieszkaniu przez pupila.
najlepszy żwirek silikonowy sprawdź koniecznie

Który żwirek dla kota?

Lekko jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piach. Tymczasem na rynku są widoczne różnorakie żwirki dla kota, o wiele przydatniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają zwyczajny piasek. Są właściwe dla pupilów, które często wyruszają na zewnątrz i dodatkowo lubią ryć w glebie. Takie kotki muszą posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego.

Jednakże taki żwirek dla kotów szalenie błyskawicznie zaczyna brzydko pachnieć, gdyż niestety nie ma szansy odłączenia żwirku skażonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy ma budowę małych kamyczków. Im owe kamyczki są masywniejsze, tymże żwirek mniej przenosi się po pomieszczeniu.

Chociaż ten większy i także grubszy jest mniej funkcjonalny. Jak kot odda mocz na taki żwirek, tworzy się kuleczka, którą można sprawnie wyrzucić z kuwety bez potrzeby rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe czy zapachowe. Dobór zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, świetne żwirki dla kotów bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe zatrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odchody na bieżąco, a wszystek żwirek zamieniać co prawie 3 tygodnie. Ów żwirek dla kotka jest mocno niezawodny.

Jeśli go użytkujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym miejscu, ażeby woda z moczu płynnie odparowała. Niesłychanie rozpoznawalne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy jeszcze drewniany żwirek dla kota. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek poprawnie zobojętnia smrody i nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego zaletą stanowi to, że najbardziej ze wszelkich żwirków roznosi się po mieszkaniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotów drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie potrzeba czyścić po każdorazowym oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specjalistyczne pochłaniacze smrodu i także neutralizatory, jakie wolno włączać w minimalnej wielkości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, iż zawierają również zalety bakteriobójcze.