Drapaki dla kota – wady oraz zalety

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Zamierzając się na posiadanie kota, potrzebujemy mieć wiedzę, iż drapanie to zatem jego normalny nawyk i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się martwej, zużytej tkanki. Gdy Twój pupil ma słabość do drapania różnych domowych powierzchni, takich jak drzwi i także meble, rozwiązaniem może stanowić dopasowany do jego spraw drapak.
Konkretne typy różnią się od siebie wzorem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, a asortyment istnieje niewątpliwie bogaty. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są uniwersalne reguły dobierania tegoż typu dodatków oraz w jaki sposób dokonać trafnego wyboru.

Przede wszystkim trwałość.

Kot skrobiąc pazurki używa do tego dużą część własnej siły, oraz cielsko zgina w mocny łuk. Takie nastawienie wpływa, iż drapak dla kota musi być przede wszystkim długotrwały, tak żeby nie zagroził swemu zwierzakowi. Kompletnym wyjściem są np. elementy przypięte do ściany, jakie dźwigają znaczny nacisk a stanowią znakomitą ofertę, nawet dla dorosłych kotków. Selekcjonując drapak przetestuj, czy jest wsparty na bezpiecznej podwalinie i także czy strona spodnia prawidłowo przystaje do gleby.
Dokonując przesiewu weź pod rozwagę wskazania producenta, co do tegoż, dla jakiej masy pupila adresowany jest ten przedmiot. Im większy jest nasz kot, tymże silniejszy napór wywrze podczas ścierania pazurków, zatem drapak dla kota powinien być prawdziwie spory.

Dobrana wysokość

Obojętnie od tego, czy bierzesz drapak w markecie stacjonarnym, czy rezerwujesz go online, pamiętaj żeby dobrać jego rozmiary do gabarytów Twojego kota. Wysokość winna być zaadaptowana do wielkości zwierzaka, właśnie żeby mógł on naprostować łapki oraz wyciągnąć ciało. Koty odmiany dużej potrzebują indywidualnych, wielkich wyposażeń, jakie zaspokoją ich potrzeby. Koci junior zaspokoi się znanym produktem; możemy także wybrać drapak, który będzie rósł wspólnie z nim.

Marka oraz użyte środki

Skoro drapak ma nam służyć dłuższy czas, musi być przygotowany z znakomitej klasy produktów. Idealnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który perfekcyjnie toleruje kontakt z kocimi pazurami. Taki dobór pokrycia zrobi, iż na przedmiocie nie będą się kumulować kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku widocznych jest sporo modeli drapaków w nietypowej postaci. Owe najprostsze to deska przewiązana specyficznym sznurem, niebywale wyszukane zrobione są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Funkcjonują i drapaki, zrobione tak, żeby pełnić równocześnie
funkcję legowiska i które obite są wytrzymałą, lecz przyjemną gąbką.
akcesoria dla kotów sprawdź https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota potrafi być zarówno śliczny, jak również prosty. Taki przedmiot potrafi być ozdobą mieszkania i wspaniałym placem rozrywek dla naszego kota. Najbardziej poszerzone są tzw. kocie strażnice, które umożliwiają zadbać o pazurki, ale są również łóżkiem oraz miejscem do zabaw. Takie podejście dobrze sprawdzi się, jeśli posiadasz kilka kotów, które mogą dzięki niemu używać zabawki naraz, a choćby używać drapak do wspólnych igraszek.
Duży dobór rozmiarów, kształtów i także odcieni sprawia, że dowolny właściciel pupila odszuka w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego wymagania i wywoła radość pupila.