Pedigree – fakty i mity o znanych produktach

“Psy górą” to motto, które przyświeca ekspertom Pedigree, którzy zajmują się opracowywaniem doskonałym mieszanek w charakterystycznych, żółtych opakowaniach. Działająca od 1935 roku firma to światowy lider w produkcji zarówno suchej, jak i mokrej karmy, która gości w miskach wielu naszych pupili. Doskonałym smak i świetnie zachowana wartość odżywcza sprawiają, że produkty marki Pedigree od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wiele osób zastanawia się jednak, jak naprawdę przebiega proces produkcji takich dań i czy są one w pełni zdrowe dla organizmu zwierząt. Jeśli jesteś ciekawy, co jest faktem, a co mitem, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Mięso w karmie – jaką ma jakość?


Niektórzy sugerują, że w gotowych karmach wykorzystywane są składniki najniższej jakości, takie jak mięso zwierząt chorych i padłych. Z całą pewnością jest to mit. Proces produkcji karmy dla zwierząt jest starannie kontrolowany, podlega także wielu regulacjom prawnym. Eksperci firmy Pedigree dbają ponadto o zadowolenie zwierzaków i zdają sobie sprawę, że codzienny jadłospis ma przełożenie na ich późniejsze samopoczucie. Każda porcja karmy Pedigree zawiera mięso, które może być stosowane do spożycia również przez ludzi, a wszystkie surowce pochodzą z przebadanych źródeł.  

Firma Pedigree dba o jakość swoich produktów i nie dodaje do nich mięsa, które mogłoby okazać się szkodliwe. Karma, zarówno sucha, jak i mokra, spełnia rygorystyczne wymagania jakościowe, a jej smak mówi sam za siebie.

 

Skład karmy – ilość mięsa


Często zadawane pytanie brzmi: czy w karmach gotowych znajduje się tylko 4% mięsa? Czytając skład dowolnego produktu marki Pedigree możemy przekonać się, że zawartość tego surowca znacznie przekracza minimalną ilość, wymaganą przepisami. Mokre dania oparte są w głównej mierze na doskonałej jakości mięsie, którego jest w nich nawet 60%. Tak wysoka zawartość sprawia, że dieta naszego pupila jest kompletna, a każdy posiłek sprawia mu radość.
Niektóre negatywne opinie na temat karmy mają związek z wymaganiami dotyczącymi etykietowania, które mogą wydawać się zawiłe i niezrozumiałe. Warto samodzielnie sprawdzić skład karmy, którą chcemy zakupić, czytając opis zamieszczony na opakowaniu. Zyskamy wtedy pewność, że danie jest dobrym wyborem.

 

Wypełniacze – nie w Pedigree!

Każdy składnik zawarty w daniach marki Pedigree odgrywa rolę w żywieniu naszego zwierzak i pełni określoną funkcję. W procesie produkcji nie są dodawane składniki, mające na celu zwiększenie objętości karmy, ponieważ to obniżyłoby smak i wartość karmy. Firma Pedigree tworzy tylko pełnowartościowe mieszanki, wspierające prawidłowe funkcjonowanie jelit i innych części układu trawiennego. Wszystkie składniki odgrywają określoną rolę, a cały proces produkcji jest monitorowany, tak aby uzyskać maksymalną strawność dana.

Karma sucha i mokra

Zatroskani właściciele zwierząt mogą zapytać: czy sucha karma jest bardziej strawna niż karma mokra? Okazuje się, że obie mają podobne właściwości i w podobny sposób zaspokajają potrzeby zwierząt domowych.

Warto pamiętać, że strawność karmy nie zależy od zawartej w niej wody, lecz od użytych składników i sposobu ich przygotowania. Dlatego karmy stworzone przez firmę Pedigree wyróżniają się podobną strawnością, która jest optymalna dla każdego zwierzaka, nawet tego z wrażliwym brzuszkiem.

 

Sprawdź jak jest!

Jako właściciel psa, na pewno jesteś zatroskany o jego samopoczucie i chcesz, by Twój pupil, jak najdłużej cieszył się doskonałym zdrowiem. Nic więc dziwnego, że zastanawiasz się jakiej jakości jest danie, które dla niego wybierasz. Podejmując decyzję, którą karmę włączyć do codziennego jadłospisu naszego pupila, warto przyjrzeć się składnikom, użytym w procesie produkcji. Samodzielne sprawdzenie listy składników pomoże nam podjąć słuszną decyzję.