Zakup bądź adopcja dużego psa. Jaką wyszukać odmianę dużego psa? Jaka będzie stosowna?

To, iż czworonóg jest najprawdziwszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej kontrowersji. Niniejszy futrzasty kompan, jest oddany człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i także realia, w jakich zamieszkuje. Dla niego liczy się tylko przyjacielskie spojrzenie i dotyk czułej pomocnej dłoni.


Kiedy szczeniak dorasta…


Ludzie, którzy rozważają zakup bądź adopcję pieska, bardzo często chociażby nie zastanawiają się nad doborem tej prawidłowej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i trybowi życia. Stan szczeniaka i jego piękny pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem uroczy szczeniak wyjątkowo łatwo dojrzewa i gospodarz nawet nie zobaczy, jak zmienia się w dojrzałego psiaka, którego stan niestety nie zawsze odpowiada życzeniom właściciela. Dzieje się tak, kiedy pies zostaje wzięty jako szczeniak, i pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało odkryte. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak wielki psiak wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego wspaniałych oczek i także wesołego pyszczka.


Przebojowy psiak i ociężały człowiek


Decydując się na posiadanie psiaka, wypada dokładnie zaznajomić się z jego odmianą, ażeby wspólnie z nim tworzyć spójny i harmonijny związek. Pieseczki wymagające mnóstwo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się zadowolone, posadzone w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, należy mieć wiedzę, że to szalenie ruchliwe zwierzaki, które potrzebują wyczerpujących spacerów i także niezliczonych zabaw ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły środowisko, w którym przebywają, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego sympatycy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem czy z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak obronny czy do towarzystwa?


Dowolny kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien odpowiednio ustalić swoje wymagania w stosunku do nowego psiaka. Jeśli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, znakomicie sprawdzą się tutaj psy miniaturowe, które spokojnie zmieszczą się w dowolnym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie dobrze nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne wymiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wakacji.

Tymczasem małe czworonogi mimo swojego atrakcyjnego wyglądu, niestety nie dadzą komuś takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, na pewno wywołają niepewność oraz obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich zniechęcając. Jeśli w domku zamieszkują małe dzieci, których zachowanie często jest nieobliczalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ błędnie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i wagę.

Pies agresywny jedynie dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela przedstawiania właściwych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Pieski odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash oraz moskiewski stróżujący potrzebują odpowiedniej tresury już okresie szczenięcym oraz profesjonalnego prowadzenia psiaka, co ma zapobiegać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zapoznać się ich odmianami, by trafnie wybrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami oraz trybem życia człowieka, gdyż tylko wtedy relacja z psiakiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wspólną miłością.

mokra karma dla kota hurtownia