Zbadaj najaktualniejsze urządzenia dla dużego psa, które musisz mieć w swoim domu!

Sportowe szelki dla psiska

Z psem potrafimy ćwiczyć przeróżne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze czy hulajnodze. Nie potrzebuje to zatem być od razu wyczynowy wysiłek, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z czworonogiem rekreacyjnie. Do tego niezastąpione będą specjalistyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psiaka zawierają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, oraz krajowy producent Sali. Profesjonalne, sportowe szelki dla pieska zbudowane są tak, ażeby umożliwić czworonogowi komfort podczas wysiłku.
Do mniej ciężkich sportów można używać szelek dla psiaka zaprzęgowych, ale lepiej jest używać specjalistyczne szelki dedykowane do biegania z czworonogiem czy przejażdżki na rowerze.
najlepszy wybór legowisk dla psa tu https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer dostarcza oprócz specjalistycznych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnych sportów biegowych. Są więc to szelki dobrze dopasowane do formy psa, umożliwiają ochronę szyi i pleców. Nie ruszają się w czasie biegu i także nie powodują obtarć. Szelki dla czworonoga Line mogą być użytkowane ponadto na co dzień, szczególnie do długodystansowych spacerów. Są to wówczas szelki nadające się znakomicie do dogtrekkingu.
Kolejne sportowe szelki dla psa to zatem sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Jest to zatem powiązanie klasycznych szelek modelu guard oraz uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla pieska jednocześnie odpowiednio sprawdzają się w dogtrekkingu, aczkolwiek wolno uprawiać w nich amatorsko inne sporty. Szelki Speed można szczególnie dobrze wpasować do kształtów psa, posiadają dwa punkty regulacji. Szelki rozdzielają symetrycznie siłę, z jaką pies szarpie, umożliwiając mu na przyjemną i dodatkowo wydajną pracę i lekkość manewrów. Szelki dla psa Speed są lekkie oraz łagodne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, przydaje się do przypinania psa na spacer, pozostałe do przypinania w momencie biegu, jazdy na rowerze bądź długiej podróży.

Firma Sali tworzy również klasyczne szelki dla psa „norweskie”, które dodatkowo sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z pieskiem. Dedykowane są dla psów, które za silnie nie ciągną i dodatkowo właściwie reagują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla psa sportowe to zatem też Front Range marki RUFFWEAR. Są to także wielofunkcyjne szelki, można montować je pieskowi na częste spacery, oraz też stosować przy uprawianiu rekreacyjnie treningów z pieskiem. Szelki dla psa Front Range są bezproblemowe w regulacji i lekkie, ich korzyścią jest także błyskawiczne oraz przyjemne zakładanie i dodatkowo ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co poprawia bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, plus kieszonkę na identyfikator.
Gdy preferujemy uprawiać sport z psem potrzebujemy zakupić dla niego właściwe, funkcjonalne i także dopasowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla pieska.