peeling weglowy

Maski peelingu węglowego są zabawne, ale czy są szkodliwe dla twojej skóry?

Nie możemy zaprzeczyć, że usunięcie maski złuszczającej z węgla drzewnego jest niezwykle satysfakcjonujące. Jest coś w tym, że można fizycznie zobaczyć gunk, który opuścił twoje pory, co sprawia, że czujesz się spełniony – jakby twoja skóra była natychmiast czystsza i odnowiona. Ale to, że te zabiegi skórne są popularne na Instagramie, nie oznacza, że są popularne wśród wszystkich. Wielu ekspertów od pielęgnacji skóry wypowiedziało się przeciwko złuszczającym się maskom, mówiąc, że są one zbyt surowe dla delikatnej skóry na twarzy. Składniki na bok, musisz pociągnąć i pociągnąć maskę, aby ją usunąć – czasami boleśnie.

Jaki jest zatem konsensus? Czy można używać masek złuszczających węgiel drzewny, czy też powinniśmy trzymać się z daleka? Oto oferta: węgiel drzewny jest dobry dla twojej skóry, ponieważ ma zdolność usuwania nadmiaru oleju, ale złuszczające się maski mogą być zbyt ostre dla osób o wrażliwej skórze lub trądziku różowatym. Aby dowiedzieć się więcej o nich, zwróciliśmy się do dwóch najlepszych estetyków , Angeli Caglia i Heather Wilson . Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co mówią o bezpieczeństwie masek złuszczających węgiel drzewny.

Jak działają maski peelingu węglowego

Chociaż maski złuszczające są dostępne w kilku różnych postaciach, większość z nich jest w tubie i nakładana jak żel. Po wyschnięciu maska twardnieje w elastyczny arkusz, który można następnie usunąć, odrywając go od skóry. Niektóre zawierają składniki złuszczające, ale ogólnie maski złuszczające są przeznaczone do fizycznego złuszczania skóry przez mechaniczną siłę złuszczania.

Peeling Węglowy jest w ofercie Kliniki Przemian w Krakowie
https://klinika-przemian.pl/zabiegi-na-twarz/peelingi-medyczne-kwasy/
Zdecydowanie lepiej wykonać taki zabieg u specjalisty.

Caglia po raz pierwszy usłyszała o tych odkrywających węgiel maskach od swojej 13-letniej córki, która widziała je w Internecie. „Wiedziałam, że węgiel drzewny jest znany z tego, że potrafi wyciągać zanieczyszczenia, ale to ze względu na swoje właściwości twardnienia, ciągnięcia i przyczepności denerwowałem się” – powiedziała.

POZNAJ EKSPERTA

Angela Caglia to celebrytka i estetyk sławna oraz założycielka tytułowej linii Angela Caglia Skincare.

„To, co te maski robią inaczej niż inne maski, polega na tym, że dają natychmiastowe wyniki na samej masce, co widać, co dla wielu jest bardzo satysfakcjonujące” – dodaje Caglia. Czy możemy przerwać, żeby powiedzieć, rozumiesz? To nie tylko my! Według Caglii ten „element wizualny” ma ogromne znaczenie dla marketingu i popularności produktu. „Obecnie wiele firm zajmujących się pielęgnacją skóry tworzy produkty oparte na pomyśle, że będą stymulować wizualnie na Instagram. Jest to część procesu rozwoju, jak nigdy dotąd”, mówi.

Jeśli zamierzasz ich użyć, Caglia mówi tylko, aby „naciągnąć skórę przed pociągnięciem”, ponieważ „jest to niezbędne, aby nie rozciągać elastyczności skóry”.

Czy maski peelingu węglowego są bezpieczne?

Wilson zgadza się, że te odklejane maski są lepsze dla wygody użytkownika niż dla skóry. „Podczas gdy większość produktów do pielęgnacji skóry została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie i skuteczności, istnieją produkty, których celem jest natychmiastowe zaspokojenie i dreszczyk emocji zamiast prawdziwych długoterminowych rezultatów”.

POZNAJ EKSPERTA

Heather Wilson jest dyrektorem ds. Rozwoju marki i głównym estetykiem w InstaNatural .

Wilson mówi, że ciągłe stosowanie tych masek może nawet zaszkodzić naturalnej barierze skóry, powodując suchość, zaczerwienienie, wrażliwość lub pękanie (wszystko dzięki ich silnym właściwościom adhezyjnym): „Tego rodzaju maski rozdzierają martwe komórki skóry z powierzchni skórę w agresywny sposób, a wraz z nią mogą pociągać za zarost i zdrowe komórki skóry, powodując dyskomfort lub uszkodzenie. ”

Co do ich skuteczności? Wilson mówi, że mogą usuwać zaskórniki z powierzchni , chociaż „większość tego, co faktycznie pokazuje na masce, to zarost”. Dlatego zaleca rezygnację z masek złuszczających węgiel, aby uzyskać coś delikatniejszego. „Każde złuszczanie, które osiąga się za pomocą tych masek, można uzyskać za pomocą wielu innych produktów, jednocześnie utrzymując zdrowie skóry i nienaruszoną barierę. Intensywne złuszczanie ma swoje miejsce w rutynowej pielęgnacji skóry, ale należy je pozostawić profesjonalistom. Zamiast tego należy je delikatnie złuszczanie w domu prowadzi do zdrowszego efektu pielęgnacji skóry ”.

Jak działają maski węglowe?

Eksperci zalecają sięgnięcie po tradycyjną maskę z gliny węglowej zamiast złuszczania, aby uzyskać podobne wyniki bez ryzyka uszkodzenia skóry. Badania pokazują, że węgiel drzewny jest bardzo chłonną substancją, dlatego jest powszechnie stosowany w pielęgnacji skóry. W produktach do usuwania porów węgiel drzewny stosuje się ze względu na jego zdolność do wiązania i usuwania nadmiaru oleju z powierzchni skóry. Ponieważ jest tak skuteczny w absorpcji oleju, działa również matująco na błyszczącą cerę. Z tych powodów węgiel drzewny jest popularnym składnikiem do pielęgnacji skóry dla osób o bardzo tłustej skórze.

Podsumowanie

A więc masz to: węgiel jako składnik do pielęgnacji skóry to bezpieczny i skuteczny wybór dla osób z tłustą skórą, które chcą leczyć zaskórniki i zatkane pory. Z drugiej strony należy unikać złuszczających się masek podczas zabawy dla osób o wrażliwej skórze i trądziku różowatym, ponieważ istnieją lepsze, delikatniejsze sposoby głębokiego oczyszczenia porów.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *